Proč dřevostavby

Jestliže dnes hovoříme v souvislosti s novostavbami o dřevěných domech míní se tím převážně konstrukce na bázi dřevěných panelů. Obecně vyšší cena neznamená vyšší kvalita. Běžné konstrukce individuálně stavěných dřevostaveb mají nosnou konstrukci z dřevěných stojek či sloupků, umístěných v rozestupu 625 vzácněji 815, spojených nahoře paždíkem a dole pražcem do pevného rámu. Ztužení těchto rámu zajišťuje vnější obložení velkofomátovými dřevovláknitými (OSB) kvalitnější stavby potom sádrovláknítými (farmacel) deskami. Vnitřní prostory mezi sloupky jsou vyplněny tepelně a akustickou izolačním materiálem. Na vnitřní straně je konstrukce, která je opatřena parotěsnou izolací.

U hodnotnějších rodinných domů je často uvnitř před vlastní stěnou vložená tzv. instalační vrstva, do které se vkládají rozvody a instalace, aniž by jejich prostupy narušovaly vnější opláštění nebo parozábranu, viz. naše konstrukce. Tato vrstva je z pravidla zcela vzduchotěsná a nesmí proto vykazovat, žádná závadná místa. Na tuto parozábranu se klade veliký důraz, protože zabraňuje pronikání vodní páry z interiéru do izolačních vrstev. Odpůrci naopak argumentují tím, že paronepropustné vrstvy zabraňují dýchání stěn a vytvářejí pro obyvatele domu nezdravé prostředí což je mýtus.

Výhodou kompletace rámové konstrukce v místě stavby spočívá v možnosti provádět menší změny s malými náklady ještě v průběhu stavby, což se z praxe stává ve většině případů.

 

Výhody dřevostavby

V současné době patří dřevostavby k trendům úsporného a komfortního bydlení. Dávno již neplatí, že se tradiční materiál, jako je dřevo, hodí pouze na stavbu altánů, chat či přístřešků. Dřevo je tradiční stavební materiál používaný po staletí. Má malou objemovou hmotnost, vysokou pevnost v tahu a tlaku a velmi dobře se opracovává. Proč jsou dřevěné domy poslední dobou tak oblíbené a jaké jsou jejich výhody si můžete přečíst níže.

1) Dřevostavba se staví na sucho a rychle

Doba na výstavbu dřevěného domu je kratší než u klasických cihlových stavení. Zpravidla pár měsíců tzv. suchou cestou. Vzhledem k rychlé výstavbě dřevostavby se snižují náklady na pracovní sílu. Suchý proces je možný realizovat bez ohledu na roční období.

2) Úspora energie v dřevostavbách

Důsledné provedení všech konstrukčních detailů a eliminace tepelných mostů vznikne stavba s vynikajícími akumulačními vlastnostmi. Taková dřevostavba má velmi nízké tepelné ztráty, nepotřebuje běžný systém vytápění. Ušetříte až 50 % nákladu na vytápění oproti stavbě zděné.

3) Požární odolnost dřevostavby

Dřevostavby provází mýtus o zvýšeném riziku požáru. Správně navržené a provedené dřevěné konstrukce odolávají požáru dokonce lépe než například konstrukce ocelové. Nehořlavost rámové konstrukce ze dřeva je výrazně zvýšena pomocí velkoplošných materiálů (Fermacell), kterými je opláštěna. (viz.naše konstrukce). Dřevo samozřejmě hoří, ale zuhelnatělá vrstva, která při požáru vznikne, posléze brání ohni v dalším postupu. Proces hoření se buď výrazně zpomalí, nebo zcela ustane.

 

Závěr

Ať už jsme fanoušky moderních dřevostaveb nebo preferujeme stavby z kamene, cihel či oceli, rozhodně se nemusíme dřeva jako hlavního stavebního materiálu obávat.  Díky dřevu můžeme získat vysoce komfortní a hospodárný dům, v němž se příjemně bydlí.

Vybíráme z nabídky dřevostaveb

Sydney
Dispozice dřevostavby
4+kk+GARÁŽ
Zastavěná plocha domu
187 m2
Celková užitná plocha
155,2 m2
Prague
Dispozice dřevostavby
4+kk
Zastavěná plocha domu
123 m2
Celková užitná plocha
98,5 m2
Liverpool
Dispozice dřevostavby
4+kk
Zastavěná plocha domu
123 m2
Celková užitná plocha
100,8 m2

Za účelem jednání ohledně možnosti uzavření smlouvy o dílo na výstavbu rodinného domu zájemce souhlasí s tím, aby společnost Quality house s.r.o. mohla v rámci této komunikace užívat osobní údaje případného zájemce, zejm. jeho jméno, příjmení, bydlište, kdy tyto údaje budou sloužit výlučně za účelem uzavření případné smlouvy a společnost Quality house s.r.o. jako správce těchto údajů se zavazuje, že bude tyto osobní údaje zpracovávat v souladu s právními předpisy, tj. Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v sovislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES.

Kontaktujte nás pro více informací