Provozní náklady domu 15kč/m2

Chcete mít měsíční provozní náklady domu pro čtyřčlennou rodinu 15 Kč/m2?

Pokud jste si odpověděli ANO, pak realizujte dům s naší společností s elektrickým podlahovým topením a aktivní rekuperací a tyto náklady na provoz domu se stanou skutečností.

 

Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové topení jsou dvoužilové topné kabely s konstantním výkonem pro podlahové vytápění. Vnitřní izolace pláště těchto kabelů, je na trhu výjimečná, neboť je vyrobena z materiálu teflon, odolného do 260°C. Jiné kabely vyrobené z materiálu PEX mají odolnost jen do 80°C. Dvojité opletení topných kabelů je z pocínované mědi a navíc s Al fólií.

Elektrické podlahové kabelové vytápění jako jediný zdroj tepla = ekonomické řešení vytápění od podlahy. Proto můžeme mít v pokoji o cca 2 až 3°C nižší teplotu při zachování příjemného komfortu.

Tato nižší teplota nám zajistí o cca 15% nižší provozní náklady v porovnání s jinými topnými systémy.

Další výhody tohoto druhu vytápění jsou v regulaci každé jednotlivé místnosti separátně, avšak díky dotykovým termostatům s Wi-Fi připojení lze každou jednotlivou místnost ovládat přes mobilní aplikaci odkudkoliv na světě.

     

 

Aktivní rekuperace NILAN

Čím dál více stavebníků si začíná uvědomovat, že moderní stavby se bez řízeného větrání neobejdou, že difuzně uzavřené a dokonale utěsněné objekty již není možné ekonomicky vyvětrat pouze okny. Instalací větrací jednotky lze účinně zamezit rosení oken, udržet optimální vlhkost v celém domě a optimální komfort pro člověka v rámci přísunu CO2, který má velký vliv na jeho fungování. Navíc, nemovitost s řízenou ventilací zvyšuje svoji hodnotu a jakákoliv následná realizace by se tak velmi prodražila.

Naše společnost doporučuje realizaci Aktivní rekuperace od společnosti NILAN, která do Vašeho domu přiveden nejen čerstvý vzduch, vyčištěný od všech nečistot, ale také Vám v zimním období sníží náklady na vytápění domu a v průběhu léta Vám pomůže s jeho chlazením a to tak, že Vám příchozí vzduch schladí až o 10°C.

      

 

Blowerdoor testy

Abychom však dosáhli, tak nízkých provozních nákladů domu (15 Kč/m2) je důležité realizovat výše uvedené systémy, ale také mít perfektně utěsněnou obálku domu.

Energetická náročnost budovy úzce souvisí s kvalitním provedením vzduchotěsnosti její obálky. Čím menší naměřená hodnota, tím kvalitnější provedení vzduchotěsnosti a s tím spojené náklady na vytápění.
 

Norma ČSN 73 0540-2 definuje doporučené mezní hodnoty celkové výměny vzduchu n50,N:
(číslo udává maximální požadovanou hodnotu, kolikrát se za 1 hodinu vymění objem vnitřního vzduchu vytápěného objektu při tlakovém rozdílu 50 Pa) : 
 

Přirozené větrání                                                                                                      4,5 h-1

Nucené větrání                                                                                                         1,5 h-1

Nucené větrání se zpětným získáváním tepla (nízkoenergetické domy)              1,0 h-1

Nucené větrání se zpětným získáváním
tepla se zvláště nízkou potřebou tepla na vytápění (pasivní domy)                       0,6 h-1

Nucené větrání se zpětným získáváním tepla u domů QHOUSE                            0,25 h-1

    

 

Na základě dlouhodobých zkušeností a realizace výstavby domů pouze z kvalitních, značkových a zdravotně nezávadných materiálů, dosahujeme těchto velice ojedinělých výsledných hodnot, které se pro nás stali již standardem.

Aby však každý klient dosáhl těchto opravdu minimálních nákladů na provoz domu, je třeba realizovat systém aktivní rekuperace a podlahového topení, díky kterým se celkové náklady na provoz domu sníží na neuvěřitelných 15Kč/m2.

Podlahové topení + Aktivní rekuperace NILAN + Kvalita provedení QHOUSE = Měsíční provozní náklady domu pro čtyřčlennou rodinu 15Kč/m2

 

Pro více informací neváhejte kontaktovat našeho obchodního zástupce na telefonním čísle 608 538 767.